Lesní sauna

Lesní sauna u potoka v Loučné nad Desnou

Oblíbeným zážitkem, který si můžete dopřát v Loučné nad Desnou je naše lesní sauna. Přijďte nebo přijeďte si užít jedinečný saunový relax v soukromí přírody, kde Vás ochladí stále studený horský potok. Blahodárný vliv saunování u nás umocňuje síla autentického zážitku z pobytu v přírodě.

Lesní sauna v Jeseníkách je zdravý odpočinek, který si můžete dopřávat celoročně. Na našem ranči se nově můžete i ubytovat. Ubytování s lesní saunou – nezní to krásně?

sauna u potoka
Rezervace po telefonu nebo e-mailem.

Naše dvě finské sudové sauny se nachází v areálu Ranch Mustang v Loučné nad Desnou, na adrese Rejhotice 94 (směr Skiareál Přemyslov). K saunám je to kousek pěšky z vlakové zastávky Loučná n. Desnou-Rejhotice na trati Železnice Desná. V areálu není problém zaparkovat nebo odložit jízdní kola, koně či běžecké lyže.

Ceník saunování

K zakoupení jsou i dárkové poukazy.

V sauně jsou vždy lavice pokryté čistými prostěradly a pro každého návštěvníka je nachystaný malý ručník. K dispozici je také pro každého citronová voda k doplňování tekutin během saunovaní.

Více informací a objednávky termínu na telefonních číslech +420 774 711 789 (Vojtěch Fryšara) a +420 777 551 576 (Tereza Fryšarová) či na emailové adrese lesnisauna@email.cz . Naše lesní sauny najdete i na Facebooku.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Rejhotické lesní sauny a okolí

Komu se líbila naše lesní sauna

Jiří Sonntag v Loučné

„Doporučuji, nemá to chybu v Loučná nad Desnou.“

Jiří Sonntag

Pravidla a doporučení pro saunování

  1. Do sauny vstupujte nazí, osušení, s ručníkem a bez šperků.
  2. Nevstupujte do sauny nalačno.
  3. Před saunováním se trochu napijte a mějte pak po ruce dostatek vody na pití.
  4. Před, během a po saunování to nepřehánějte s jídlem ani alkoholem.
  5. Uvnitř sauny necvičte, ale relaxujte.
  6. Saunovací rituál opakujte ideálně třikrát.
  7. Délka pobytu v sauně je pro každého individuální (mezi pěti až patnácti minutami) a není nutné trhat rekordy.
  8. Děti smí do sauny pouze pod dozorem dospělých a délka jejich saunování musí být úměrně zkrácena.
  9. Saunování má nejblahodárnější účinek při pravidelném opakování, ideálně alespoň jednou týdně a ve všech ročních obdobích.
  10. Saunování není vhodné pro lidi s nestabilní anginou pectoris, po nedávném infarktu myokardu a při akutní aortální stenóze. V případě pochybností se o vhodnosti saunování poraďte se svým lékařem.